ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!   Tue Apr 08, 2008 5:45 pmThemeluesi i Microsoftit, Bill Gates, i pyetur se kur pritet tė jetė gati sistemi i ri operativ, Windows 7, ėshtė pėrgjigjur se kjo do tė ndodhė gjatė vitit tė ardhshėm.
Takimi nė bankėn Inter-American Development ka rezultuar me deklaratėn e Gates-it se trashėguesi i Vistas do tė jetė gati shumė shpejt, megjithatė zėdhėnėsi i Microsoftit ka deklaruar nė anėn tjetėr se, sistemi operativ do tė jetė nė dispozicion vetėm rreth vitit 2010, qė ėshtė rreth tri vite pas daljes nė treg tė Vistas nė janar tė vitit 2007.

Megjithatė, siē e shohin ekspertėt, vlerėsimet e Microsoftit pėr daljen e trashėguesit tė Vistas janė tepėr optimiste.

Tė takimin e pėrmendur Gates, gjithashtu ka pohuar se me entuziazėm tė madh i sheh ndryshimet e mėdha tė cilat do tė ndodhin nė tė ardhmen afėrt, duke menduar nė Windows 7, mirėpo nuk ka pėrmendur asnjė detaj tė kėtyre ndryshimeve pos qė programi zhvillimor ka filluar dhe ka indikacione pėr pėrdorimin testues tė versionit me emrin Milestone 1.

Koha ka kaluar pėr zhvillimin e Windows XP dhe Vista, ndėrsa deri tek produkti pėrfundimtar ka kohė edhe njė vit, thuhet nė faqen e internetit Ars Technica.
By n0rche
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: