ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Si ta perkthejm XP ne gjuhen shqipe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 128
Location : N'karrik
Registration date : 29/03/2008

MesazhTitulli: Si ta perkthejm XP ne gjuhen shqipe   Tue Apr 08, 2008 5:48 pm

Pikat te cilat duhet ndjekur ne vijim:

1.Shkarkimi nga faqja zyrtare e Windows-it

2.Instalimi

3.Perfundimi

Se pari e shkarkojme pakon e nderfaqes ne shqip nga ueb-faqja zyrtare e Windowsit ne shqip:http://www.microsoft.com/downloads/d...7c&displaylang

Pasi qe te hapet faqja zgjedhe shpejtesin e internetit edhe kliko Vazhdo - Shkarko.

Pakoja fillon te shkarkohet.

_____

Pasi qe ta shkarkoni hapeni ate dhe klikoni E pranoj marveshjen per linese pastaj klikoni Tjeter.

Kliko prap Tjeter dhe pastaj Instalo.

Pasi qe te instalohet kerkohet te ristartohet PC , ristaroje edhe kur starton - staron ne shqip.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta perkthejm XP ne gjuhen shqipe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: