ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Teknologjia e cila mundėson edhe WiFi edhe WiMax?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Teknologjia e cila mundėson edhe WiFi edhe WiMax?   Tue Apr 08, 2008 8:00 pmKompania Intel pasi ka prezantuar teknologjinė mė tė re tė saj, duke shpresuar se kjo teknologji do tė mundėsojė qė nė aparatet mobile tė bėhet kalimi prej WiFi nė WiMax pa u ndaluar servisi. Kjo teknologji ėshtė krijuar si partneritet i kompanisė Intel dhe Nokia si dhe Nokia-Siemens Networks e cila ėshtė themeluar nė vititn 2006. Kjo teknoogji do tė mundėsojė qė aparatet mobile tė kalojnė prej njė rrjeti nė rrjetin tjetėr pa u ndaluar servisitek personat qė lėvizin nėpėr qytet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Teknologjia e cila mundėson edhe WiFi edhe WiMax?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: