ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Interneti tani me 155 milionė webfaqe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Interneti tani me 155 milionė webfaqe   Tue Apr 08, 2008 8:04 pmEdhe kėto ditėt e fundit interneti po rritet me shpejtėsi tė madhe. Muajin e fundit janė shtuar edhe 5.4 milionė faqe tė reja dhe tani ka arritur nė numrin 155.230.051. Vitin e kaluar numri i webfaqeve tė reja ėshtė mė i madhi deri tani, me plot 50 milionė faqe tė reja, ēka ėshtė rreth 20 milionė mė shumė se sa nė vitin 2006.
Apache dhe Microsoft kanė humbur njė pjesė tė tregut dhe tani kanė 49.57% (76.95 milionė faqe) dhe 35.76% (55.51 milionė faqe). I vetmi qė ka pėrfituar ėshtė Google i cili ka 5.5% (8.56 milionė faqe) tė tregut tė pėrgjithshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Interneti tani me 155 milionė webfaqe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: