ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Audi R4 – megjithatė veē muhabete tė kota

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Audi R4 – megjithatė veē muhabete tė kota   Tue Apr 08, 2008 10:09 pm


Prodhuesi gjerman i automjeteve Audi ka pohuar se as qė ėshtė duke u menduar fare pėr modelin e ri me emrin R4, i cili ka qenė shumė i pėrfolur kohėve tė fundit.
Pėrkundėr thashethemeve tė shumta se Audi ėshtė duke zhvilluar njė automjet tė ri sportiv, i cili do tė jetė konkurrent i drejtpėrdrejt pėr ‘automjetet e shpejta’ siē ėshtė Porsche Cayman, gjermanėt kanė pohuar me vendosmėri se nuk ekzistojnė plane pėr zhvillimin e tij.

Risia qė pritej me emrin R4, ndryshe i njohur edhe si baby R8, ėshtė dashur tė jetė version mė agresiv i modelit TT, me motorė mė tė fuqishėm dhe dizajn edhe mė atraktiv, shumė i afėrm me atė R8-shin e pėrmendur.

Disa zėra thonė se R4 ka qenė i planifikuar, por ka qenė pikėrisht Porsche, e cila ka kontroll mbi grupimin VW, qė e ka ndaluar zhvillimin e tij pėr tė mos rrezikuar shitjen e Cayman-
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Audi R4 – megjithatė veē muhabete tė kota
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: