ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Si tė fotografohet me celular?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Si tė fotografohet me celular?   Wed Apr 09, 2008 11:49 pm


Celularėt e sotėm nė mase tė madhe posedojnė fotoaparate solide digjitale dhe me pak mund fotografitė e bėra me ta mund tė janė shumė tė pėrdorshme, nėse do t’i keni parasysh kėto kėshilla.
Me kėto kėshilla tė cilat do t’i merrni fotografitė qė do tė bėni me celularin tuaj do tė janė shumė mė tė mira, mirėpo megjithatė mos prisni kualitetin e njėjtė sikur tė jeni duke fotografuar me fotoaparat tė vėrtetė.

Ndriēoni mirė objektin

Drita e mjaftueshme ėshtė ēelės pėr fotografi tė mirė, e askund tjetėr kjo nuk ėshtė e theksuar sa te telefonat celularė dhe fotoaparatet e tyre. Sasia e madhe e ndriēimit do tė kontribuojė nė pastėrtinė dhe kualitetin e fotografisė. Nėse fotografoni nė ambiente tė mbyllura, gjithsesi ndizni tė gjitha dritat e mundshme, por atėherė keni kujdes me white balance, pėr tė cilin do tė flasim pakėz mė vonė.

Afrojuni objektit

Telefonat celularė kryesisht kanė objektiv me kėnd tė gjerė pa mundėsi tė zoom-it, andaj afrohuni tek objekti i fotografimit pėr tė bėrėė njė fotografi tė mirė. Rezolucioni i vogėl i fotografisė nuk do t’u mundėsojė pėrmirėsimin e kėtij lėshimi, andaj mos u bėni dembelė dhe afrohuni disa hapa mė shumė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
daki10
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 128
Location : N'karrik
Registration date : 29/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė fotografohet me celular?   Thu Apr 10, 2008 2:18 pm

haha do ta kem parasysh hahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si tė fotografohet me celular?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: