ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Modifikoje "My Places" nė Windows XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 128
Location : N'karrik
Registration date : 29/03/2008

MesazhTitulli: Modifikoje "My Places" nė Windows XP   Thu Apr 03, 2008 1:56 pm

Modifikoje "My Places" nė Windows XP
-------------------------------------------------

Disa prej jush ndoshta nuk e dini se ēfarė ėshtė, por kjo ėshtė njė nga gjėrat qė ju i shihni gati tėrė kohėn, kur ju dėshironi ta hapni (Open) apo ta ruani (Save) njė file. Jam duke folur pėr side-bar qė ėshtė majtas, me shortcute. Ne tė gjith e pėrdorim pėr qėllime tė caktuara, por kur keni p.sh. shumė hard disqe, ju duhet qė tė klikoni 3 herė pėr tė arritur atje ku dėshironi, pėr ta hapur apo ruajtur ndonje file.Ju duhet ta keni kėshtu, DEFAULT, por unė do t’ju tregoj se se si ta editoni dhe t’ja pėrshtatni kėtė nevojave tuaja, qė sa mė shpejt tė shkoni nė lokacionet qė dėshironi.

1. Hapeni Group Policy Editor (Start > run > gpedit.msc)
2. Ndiqni kėta hapa: User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Explorer > Common Open File Dialog
3. Klikoni 2herė nė Items Displayed In Places Bar setting.
4. Pastaj zgjedheni opsionin Enable.
5. Dhe tani modifikojeni sipas preferencave tuaja. (shiko foton)

Pasi ta keni bėrė Enable kėtė opciion, ju duhet t’i mbushni tė 5 hapėsirat, se pėrndryshe aty do tė dalin follderat nė mėnyrė tė rastėsishme, pra mė mirė e keni t’i zgjidhni vet pra!
Ja po e jap njė listė unė:

* CommonDocuments
* CommonMusic
* CommonPictures
* Desktop
* MyComputer
* MyDocuments
* MyFavorites
* MyMusic
* MyNetworkPlaces
* MyPictures
* Printers
* ProgramFiles
* Recent


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Modifikoje "My Places" nė Windows XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: