ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Qa osht PHP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Qa osht PHP   Sun Apr 13, 2008 1:44 pm

PHP


Personal Home Page

PHP (Hypertext Preprocesormė parė njihej si „Personal Homa Page Tools“ėshtė gjuhe skripti qė lidhet me C, Perl ose MySQL pėr tė krijuar faqe interneti dinamike dhe interaktive. PHP ėshtė njė Program kompjuterik me Kod te hapur. PHP ėshtė gjuhė qė pėrdoret pėr server programim apo siē njihet ndryshe si programim i faqeve dinamike. Meqe browseri dhe vete protokolat e internetit njohin vetem kodi HTML, PHP ėshtė programim qė ndodhen nė server, ēdo manipulim, ēdo operacion qė kryhet nga PHP kryhet nė server e nė browser cdo gje shfaqet si HTML, kjo do te thote se per te punuar nė PHP duhet patjetėr tė kesh tė instaluar server e nė ketė rast me qe kemi tė bejm me "Open source" (Kod i hapur) serveri perkates ėshtė Apache . Apache server ėshtė server pėr sistemet a hapura operative siē ėshtė Linuxi , por mund te instalohet edhe nė Windows sistemet operative. PHP bashkė me Apache janė njė ndėr veglat mė tė perdorura pėr programim tė faqeve dinamike nė ditėt e sotme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
daki10
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 128
Location : N'karrik
Registration date : 29/03/2008

MesazhTitulli: Re: Qa osht PHP   Sun Apr 13, 2008 3:23 pm

flm per ket imformacion broo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Qa osht PHP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: