ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Se shpejti na vjen SMS 2.0

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Se shpejti na vjen SMS 2.0   Mon Apr 07, 2008 6:19 pmKufizimi i porosive SMS nė 150 shenja, ekskluzivisht nė pėrmbajtje tekstuale dhe karakteristika tė ngjashme ekzistuese brenda kėtij protokolli komunikues, sė shpejti do tė mund tė bėhej pjesė e sė kaluarės. Njė kompani britanike paralajmėron gjeneratėn e re tė SMS-ve. Kompania britanike Affle i ka paraqitur publikut gjeneratėn e saj tė re teknologjike pėr tė cilėn besojnė se do tė revolucionarizojnė komunikimin tekstual mobil nė mesin e shfrytėzuesve.

Porosi nė ngjyra tė ndryshme, fotografi tė animuara dhe pėrmirėsime tjera vizuale, pranim i titujve RSS, shfletim i internetit, janė vetėm disa nga risitė tė cilat do tė duhej tė gjenden nė protokollin e gjeneratės sė dytė tė SMS 2.0.

Sipas tė dhėnave tė publikuara SMS 2.0 do tė duhej t’i pėrafrohej mundėsive tė aplikacioneve IM pėr komunikim tė ndėrsjellė nė celularė, mirėpo nuk do tė duhej t’i zėvendėsojė ato.

SMS 2.0 ėshtė paraqitur nė panairin e industrisė CTIA Wireless i cili sapo ėshtė mbajtur nė Las Vegas tė SHBA-ve.

Shėrbimi do tė duhej tė ishte tėrėsisht pa pagesė, do tė paguheshin porositė sipas tarifave tė operatorėve tė veēantė, mirėpo brenda tyre do tė shfaqeshin porositė miniaturale.

By N0rche
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Se shpejti na vjen SMS 2.0
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: