ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010   Mon Apr 07, 2008 8:17 pm
Microsoft lajmėron se versioni Home Edition i sistemit operativ XP pėrkundėr lajmėrimeve tė mėhershme do tė jetė nė shitje madje dy vite mė gjatė sesa qė ėshtė planifikuar.
Sa pėr rikujtim, Microsoft mė herėt ka thėnė se Windows XP do tė pushoj sė ekzistuari kėtė verė, mirėpo pėr shkak tė kėrkesės sė caktuar pėr kėtė sistem operativ, versioni Home Edition do tė mund tė blihet deri nė vitin 2010, e ndoshta edhe mė vonė.

Nė fakt, laptopėt e ashtuquajtur tė lirė siē janė ASUS Eee PC, Intel Classmate PC e OLPC pėr shkak tė harduerit tyre tė dobėt nuk janė nė gjendje tė sjellin Vistan dhe pėr shkak tė tyre Microsofti ka vendosur t’i zgjas jetėgjatėsinė e XP-sė.

Kjo ėshtė hera e dytė qė Microsoft i zgjat jetėgjatėsinė XP-sė. Largimi i tij ka qenė i caktuar pėr 30 janar tė kėtij viti, mirėpo pėr shkak tė presionit tė shfrytėzuesve dhe stėrshitėsve afati ėshtė shtyrė pėr 30 qershor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: