ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Katėr televizorė tė rinj HD LCD nga Sony

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Katėr televizorė tė rinj HD LCD nga Sony   Mon Apr 07, 2008 8:18 pmSony ka paraqitur katėr LCD tė ri superior nga seria BRAVIA, qė tė katėrtit me rezolucion HD (High Definition) prej 1080 p dhe njė varg lidhjesh tė ndryshme.
LCD-tė e rinj ndajnė emrin BRAVIA W4000, dhe vijnė me diagonale tė ekranit prej 32, 40, 46 i 52 inēėsh. Tė gjithė kanė rezolucion 1080 p, kėnd tė pamjes prej 178 shkallės, DVB-T tuner, port VGA, tri hyrje HDMI dhe mundėsi tė shfletimit tė fotografive drejtpėrdrejt nga USB-ja.

Nė ta gjenden edhe teknologjitė e kompanisė Sony, Picture Frame Mode, BRAVIA Engine 2, BRAVIA Sync, XMB port, dhe 24p True Cinema. Modeli mė i vogėl prej 32-inēėsh megjithatė nuk i ka tė gjitha ato qė i kanė edhe vėllezėrit e tij mė tė mėdhenj, e kėtu theksohet mungesa e panelit 10-bitėsh i cili mundėson ndryshim mė tė mirė gradual tė ngjyrave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Katėr televizorė tė rinj HD LCD nga Sony
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: