ForumPortalliCalendarPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiPostimet e reja

Share | 
 

 Volkswagen Up! do tė prodhohet nga Škoda

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
SupermoderatorSupermoderator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Volkswagen Up! do tė prodhohet nga Škoda   Mon Apr 07, 2008 8:19 pmGjatė vitit tė fundit, shpesh kemi mundur tė dėgjojmė nga njerėzit e parė tė Volkswagenit pretendimet pėr arritjen e vendit tė parė nė shitjen globale tė automjeteve, dhe marrjen e vendit kryesor nga Toyota. Tani i dimė edhe metodat e realizimit tė kėtij qėllimi.
Volkswagen prodhimin e modelit tė tij Up!, pėr tė cilin shumė besojnė se nė paraqitjen serike do tė jetė trashėgues i Lupo-s, pėr shkak tė shpenzimeve tė ulėta, do t’ia besojė prodhuesit Škoda. Sipas menaxherit logjistik tė Škoda-s, Horst Mühl, plani i Volkswagen-it ėshtė tė prodhojė 250 mijė njėsi tė Up! brenda vitit vetėm nė fabrikat e Škoda-s nė Vrchlabi e Pamplona.

Gjithashtu, nė Volkswagen kanė versione tė ndryshme tė njėjtit automjet pėr Seat e Škoda, modele me benzinė, naftė dhe elektrik, si dhe disa forma tė karrocerive, nga karvani nė kabriolet, e madje edhe atij sportiv ultrakompakt.

Up! pėr tregjet nė zhvillim do tė duhej tė prodhohej nė bashkėpunim tė pėrbashkėt me prodhuesit indianė e kinezė, derisa shifra pėrfundimtare e pritur ėshtė mė e madhe se gjysmė milionė automjete tė prodhuara brenda vitit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Volkswagen Up! do tė prodhohet nga Škoda
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: